04-833-9595 FrancoisРусский

עמותת "ילדותי השניה" ציינה עשור לפעילותה

מקור: חדשות חיפה והצפון

עמותת "ילדותי השניה", נוסדה לפני עשר שנים בחודש אפריל 2002 ביוזמתה של אשת החברה החיפאית, רחל נפשי השנה זכתה נפשי להכרה ממלכתית על פועלה וקיבלה את אות הנשיא למתנדב לשנת 2012 מידי נשיא המדינה, שמעון פרס. במוצ"ש התקיים ערב ההתרמה השנתי של העמותה וכמדי שנה התכנסו באולמי הנסיכה מאות התורמים. כיבדו את האירוע בנוכחותם: מ"מ וסגנית ראש העיר חיפה, חדוה אלמוג ובעלה בני וראש העיר טירת כרמל, אריה טל ורעייתו בתיה.

יור עמותת ילדותי השנייה עם עורך דין אליהו סרור

העמותה פעולת לרווחתם של אמהות וילדיהן השונים במיקלטים לנשים מוכות. העמותה מאמצת אותם ובמיוחד מסייעת לילדים שנאלצו להימלט מבתים בהם סבלו מאלימות. העמותה שמה לה למטרה לשפר את חייהם של נפגעי תופעת האלימות במשפחה ומקדישה את התרומות שהיא מגייסת לשפר תנאי חייהם של אלו שגורלם לא שפר עליהם.
המוצאי שבת התקיים כמדי שנה, ערב ההתרמה השנתי של העמותה באולמי הנסיכה המצויינים. מאות התורמים נהנו מאוכל טעים ומהופעה סוחפת של הזמרת והשחקנית גלית גיאת, שהופיעה עם הרכב של 4 נגנים בתוכניתה "שמה ים תיכונית". הערב כולו עמד בסימן הצדעה לתורמים אשר תרומותיהם מאפשרות את הפעילות הברוכה למען הקהילה ולמען אלה שגורלם לא שפר עליהם. הערב החל בהתכנסות חברתית סביב מזנונים מלאי כל טוב ובר משקאות מגוון, באולם שקושט וזהר בשלל אורות. כלת הערב, ראש העמותה, רחל נפשי, הנרגשת, זהרה כהרגלה בשחור אלגנטי והתחבקה בחום עם מרבית באי הערב, כשהיא לא פוסחת כמעט על אף אחד מהאורחים.
הינחה את הערב המלחין והיוצר, אפי נצר, אשר משמש כמנחה ערב ההתרמה מדי שנה. נצר סקר את פעילות העמותה המתאפשרת בזכות התרומות אותן היא מגייסת בין הפעולות: פתיחת כיתות לימוד לנשים במקלטים, הקמת גינה טיפולית וגן משחקים על גג אחד המקלטים לנשים מוכות, בניית חדר ריפוי בעיסוק, חלוקת שמיכות ומצעים לדיירי המקלטים, ציורם וחידושם של המטבחים, חלוקת ילקוטים לילדים בתחילת שנת הלימודים, חלוקת חבילות שי וממתקים בחגים ותחפושות בפורים והפקת ימי כיף כמותם לא ידעו הילדים מעולם בבתים מהם נמלטו.
"כל חברי העמותה", אמר אפי נצר, "מתנדבים בכל מאת האחוזים ובניגוד לעמותות אחרות כאן אין שום הוצאות ולא משכורות, כל התרומות הולכות לפעילות". נצר ציין את פעולה הרב של נפשי אשר לדבריו כל חייה סובבים ומוקדשים לפעילות העמותה: "אין יום ואף לא שעה שרחל אינה עוסקת בענייני העמותה.היא מקיימת קשר רציף ויום יומי על מתנדבי העמותה, עוברת על רשימות התורמים, שומרת עמם על קשרים וכל זאת על מנת שהעמותה תוכל להגדיל ולהרחיב את פעילותה ולעזור ליותר נצרכים". אפי הזכיר את קבלת הפנים שערך לכבודה ראש העיר חיפה, יונה יהב, לרגל קבלת אות הנשיא למתנדב.
חדוה אלמוג, מ"מ וסגנית ראש העיר חיפה, פתחה את דברי ברכתה בהתנצלות על היעדרות ראש העיר, יונה יהב והביאה את ברכת עיריית חיפה ואת ברכתה האישית באומרה "אתם מתנדבי העמותה והתורמים לה, אתם הנכם אנשים טובים באמצע הדרך. רחלי נפשי היא הפנים היפות של העיר חיפה ואני מצדיעה לה ולפועלה".
יו"ר העמותה, רחל נפשי, היתה אחרונת הדוברים ואמרה: "בין גראד לגראד ובים תאונת דרכים אחת לשניה אשר הפכו לצערנו הרב לשיגרה בקורבנו, אני 'מתבשרים' על עוד בעל שרצח את אישתו, על עוד התעללות של הורים בילדיהם הפעוטים, או על עוד צעירים השודדים קשיש" עוד הוסיפה ואמרה נפשי: "ממתי הפכנו חברה אלימה, האלימות המפלצתית מתפשטת במקומותינו. הבה ונירתם להפסיק את האלימות כבר בצעדיה הראשונים, בואו ונתחיל להיות טובים האחד לשני".
"האלימות אינה רק הרמת יד", הוסיפה ואמרה נפשי, "הרמת יד היא אלימות מתקדמת והמרחק ממנה ועד לרצח הוא קצר. האלימות היא אחד מתחלואיה הקשים של החברה בכלל והחברה הישראלית בפרט וחובה עלינו כחברה מתוקנת להיות קשובים לכל מילה ולכל התנהגות שאינה הולמת ולעצור את האלימות עוד בתחילתה. ילדים שגדלו בצל האלימות הופכים להורים מכים ומתעללים. אנחנו בעמותה נטלו על עצמנו את המשימה להקל את חיי האמהות והילדים המוכים החוסים במקלטים בחיפה. העמותה פועלת בהתנדבות מלאה, ללא שום שכר לחברי העמותה וללא כל חשבון הוצאות".
נפשי צינה את רשימת התורמים והודתה לכולם, אחד אחד. בדברי תודתה לא פסחה נפשי על חברה הנהלת העמותה, אורנה אדן, שרקחה את קבלת אות המתנדב על פעילותה בעמותה: ד"ר אמנון רופא;ויקי נצר; על תרומתה להצלחת הערב;יוסי מורג ורעייתו חנה;עו"ד טל איטקין; רו"ח שמעון גיא;אלי אנגלר;דורון קשוב וציינה שהזמרת גלית גיאת נאותה לתמוך בנשים נזקקות ותרמה את חלקה.

לשיחת ייעוץ ללא עלות

מלאו פרטים ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם.